wtorek, 7 lutego 2012

Kaliszany 2011 - czwarty tydzień

Oj, działo się. Delikatnie mówiąc. To był zdecydowanie odmienny tydzień od poprzedniego. Już choćby za sprawą solidnej ekipy. W Obozie przebywali: Łukasz, Przemek, Wiesiek, Bogdan, Barbara, Maciek, Sandra, Marek, Julia, Grzegorz, Anastazja, Andrzej, Olga, Rafał oraz Anna, która w sobotę wzięła na siebie przyjemny ciężar obrączkowania. Łukasz spełniał się w kuchni zaskakując nas pomysłami i dwudaniowymi obiadami, o drewno na ognisko i odpowiedni nastrój (wręcz atmosferę) w Obozie dbał Wiesiek. :-)
Może to zabrzmi dziwnie, (choć należy się z tego cieszyć) wciąż trudno uwierzyć, że wszyscy cali i zdrowi przeżyli ten tydzień.

W niedzielę silna grupa pod wezwaniem Bogdana (kapitan) nawiązując do starej tradycji, czyli czegoś ekstra, inaczej ekstradycji wzięła udział w meczu siatkówki z drużyną miejscową - ORT (wyspa) kontra Kaliszany. Kapitanem drużyny przeciwnej był Pan Wojciech Lasek. Mecz odbył się na boisku przy remizie strażackiej, był zacięty i stał na wysokim poziomie, szczególnie zagrywka. Kto wygrał, do końca nie wiadomo. Niektórzy mówią, że My, inni, że też My. Za to nagrody pili wszyscy. Była też zasłużona wizyta w remizie strażackiej.
Żeby nie było tak różowo, zadbał jakiś ... (tu powinno znaleźć się kilka wyrazów ogólnie uważanych za obraźliwe). W chwili, gdy godna reprezentacja Obozu pokonywała przeciwnika ktoś uszkodził ponton dziurawiąc i tnąc powłokę nożem. Na szczęście wszyscy przeprawili się na wyspę łodzią. Emocje popłynęły i ulotniły się z dymem ogniska.

W sieciach wciąż dominował rudzik, który umocnił się na pozycji lidera. Pojawił się pierwszy świergotek drzewny, dwa kopciuszki, kolejny krogulec, zimorodek.

Czwarty tydzień: 19-25.09


Liczba zaobrączkowanych ptaków w tygodniu:            599
Liczba gatunków w tygodniu:            26
Najliczniejsze gatunki w tygodniu:           
1. rudzik - 275           
2. kapturka - 127           
3. kos - 66           
           
Retrapy z poprzednich lat obrączkowane w Kaliszanach:           
obrączkowana w 2007 roku:           
bogatka - 1           
obrączkowany w 2008 roku:           
rudzik - 1           
obrączkowane w 2009 roku:           
rudzik - 1           
kapturka - 1           
           
Suma ptaków zaobrączkowanych od początku:            1640
Liczba gatunków od początku:            42
Najliczniejsze gatunki od początku:           
1. rudzik - 634           
2. kapturka - 413           
3. kos - 169

Zięba
Dzwoniec
Krogulec
Przy stole
Ogłoszenie, fot. B. Strojny
Mecz, fot. B. Strojny
Wizyta w strażnicy, fot. M.Filipiuk
Kucharz i drwal, fot. B. Strojny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz